Youtube


  Xiaomi Macedonia

  HD
  4:58
  автор | дата 14.09.2017
  • 185
  • 2
  • 0
  Проголосовало пользователей: 2
  Xiaomi Mi Air Purifier Pro верзијата има трислоен филтер кој треба да се заменува на секои 6 месеци приближно. Трислојниот филтер е вграден во цилиндрична форма за филтрирање со 360 степени, и содржи PET предфилтер, EPA филтер и филтер со активен јаглен. Mi Air Purifier Pro се контролира преку апликацијата Mi Home која е достапна и за Андроид и за iOS. Покрај далечинскиот пристап до Wi-Fi поврзаниот прочистувач на воздух, апликацијата им овозможува на корисниците исто така да делат контрола со други корисници - како членови на семејството. Апликацијата Mi Home исто така обезбедува мониторинг на квалитетот на воздухот во реално време за по дома плус вклучува статистика како влажност и температура покрај регулирањето на брзината на вентилаторот. Корисниците исто така можат да постават временски распореди за Xiaomi Mi Air Purifier Pro преку апликацијата. Апликацијата исто така обезбедува потсетници за промена на филтерот. Уредот произведува 30dB бучава во ноќен режим. EN The Xiaomi Mi Air Purifier 2 features a triple layer filter (seen below) which needs to be replaced every 6 months approximately. The triple layer filter is fitted in a cylindrical shape for 360-degree filtering, and features a PET pre-filter, an EPA filter, and an activated carbon filter. The Mi Air Purifier 2 is controlled via the Mi Home app, which is available for both Android and iOS. Apart from remote access to the Wi-Fi connected air purifier, the app lets users also share control with other users - such as family members. The Mi Home app also provides real time air quality monitoring for the home, and includes statistics like humidity and temperature, apart from regulating fan speed. Users can also set timer schedules for the Mi Air Purifier 2 via the app. The app also provides reminders to change the filter. The company is touting the quietness of the air purifier as well, with the device producing 30dB of noise in night mode. Дознјате повеќе: https://www.facebook.com/XiaomiMacedonia https://www.twitter.com/xiaomimacedonia https://www.instagram.com/xiaomimacedonia https://www.pinterest.com/xiaomimacedonia
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.09.2017
  Xiaomi Mi Smart Shoes се направени во соработка со Интел кој го обезбедува модулот Кјури со големина на копчиња, кој...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.02.2019
  Xiaomi Mini Projector #DLPProjector Portable 1920*1080 Resolution Support 4K Video 3D WIFI Proyector LED Beamer TV Full HD for Home Cinema Features: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.09.2017
  Xiaomi објави паметен телефон со батерија која има голем капацитет и е нешто што на модерниот корисник му е...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.09.2017
  Xiaomi Mi6 доаѓа со 5.15 инчен екран на допир со резолуција од 1080 пиксели со 1920 пиксели на PPI од 428 пиксели по инч....
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.09.2017
  Паметните саксии Xiaomi Smart Flower Pot прифаќат иновативна технологија која овозможува подобро и полесно да се...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.09.2017
  Xiaomi го објави својот најнов телефон Xiaomi Mi6 на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi6 има процесор Snapdragon 835 Кој е најјакиот...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2015
  Xiaomi has presented a smaller version of its last year's air cleaner model — the Mi Air Purifier 2. This smart device helps in solving one of the most actual ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.09.2017
  Xiaomi ја претставува новата ТВ-конзола Xiaomi Mi Box 3 која работи на новата 64-битна платформа и поддржува гласовни...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.09.2017
  Паметните патики или маратонки доаѓаат со вграден чип Intel Curie кој е многу мал со големина на копче но доволно...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.01.2017
  Xiaomi brings Segway Ninebot Mini. Xiaomi has launched a small Segway device, the Ninebot mini. This is the first device the companies have launched since ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.03.2019
  Xiaomi #5G Science Changes Our Life. Experience Xiaomi 5G products for the first time. Придружете ни се: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 13.09.2017
  Овој корисен кујнски прибор има убав дизајн, уредот за варење ориз има форма на бела коцка со заоблени рабов...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 11.09.2017
  Macedonia - Skopje, Macedonia 2016 December HD, xiaomi xy.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.09.2017
  Новиот Xiaomi Mijia скутер е достапен во две бои: црна (повеќе како сива) за оние кои сакаат да задржат тивок профи...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 21.02.2019
  Новиот електричен тротинет на Xiaomi беше објавен на 18-ти февруари. Како што сугерира името новиот тротинет...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.12.2017
  Како што сите знаеме готвењето е пресекот на работата и животот, овој индукциски шпорет ќе ви даде поинакво...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 13.09.2017
  Заедно со нашиот телевизор можете да играте игри, да гледате 4K видео, да слушате музика и така натаму. Xiaomi...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.09.2017
  Xiaomi Mi AI Speaker звучникот е дизајниран да работи со секој член на семејството без оглед на возраста. Ќе ве разбу...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.02.2016
  Xiaomi Mi5 е тука! Се одликува со технолошки откритија, незамисливо брза и изненадувачка светлина. Го...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.12.2017
  As we all know, cooking is the intersection of work and life, this induction cooker will give you a different experience. Xiaomi induction cooker is a new product for ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.09.2017
  Xiaomi Mi Note 3 доволно голем со удобен дисплеј од 5.5", четиристрано криво стакло и висококвалитетна осумјадрена...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.09.2017
  Mijia е подбренд на Xiaomi кој беше претставен како ново брендирање за асортиманот за производите на Mi Ecosystem и...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.01.2015
  Xiaomi Mi Note is 5.7-inch phablet sports a 1080 x 1920 pixel resolution 2.5D display, good for 387 ppi. Under the hood you can find a 2.5GHz Qualcomm ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.09.2017
  Xiaomi Mi Pad 3 е подвиг на инженеринг. Mi Pad 3 таблетот има една од најмоќните батерии и софтвер за заштеда на батери...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.09.2017
  Видеото ги прикажува трите бои во кои телефонот ќе биде достапен, на пример, црн, розов и златен. Исто така...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.07.2018
  Уживајте во вашиот #Xiaomi #MiA2 со сликите направени совршени со 20MP камери. Придружете ни се: Viber/Whatsapp +38970242289...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.06.2018
  The Mix 2S is a refreshed variant of last year's Mi Mix 2 with a Snapdragon 845 chipset and wireless charging. Android P on the Mi Mix 2S is highly interesting ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.09.2017
  Xiaomi само што го објави Mi електричниот тротинет од својата платформа Mijia. Скутерот може да се преклопи за...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.09.2017
  Xiaomi официјално го претстави новиот паметен роботен чистач со името Roborock Sweep One. Xiaomi Vacuum Cleaner е сличен во многу...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 29.06.2017
  The Ninebot Plus features two 11-inch inflatable non-slip tires and a new magnesium alloy elastic frame. It weighs 16kg and measures 57.7 cm × 28 cm × 62cm.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.09.2017
  Запознајте го Xiaomi Mi VR уредот за виртуелна реалност. Поседува соодветен сензор за движење на хардверско...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.09.2017
  Xiaomi Scishare машината за кафе е опремена со нова технологија за варење кафе за да може да го подготви највкуснот...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.09.2017
  Минатата година Xiaomi соработуваше со еден дизајнер по име Филип Старк за дизајнирање на концептниот телефон...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 29.10.2015
  Пoгледнете го нашиот нов производ Mi Scooter (Ninebot Mini) во соработка со Ninebot/Segway. Овој самобалансирачки скутер на...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.09.2017
  Ласерскиот проектор Xiaomi Mi Laser Projector доаѓа со со 0.233:1 голема длабочина на поле и има ултра-краток фокусен диза...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.10.2018
  The minimal yet modern design of Mi Electric Scooter has been awarded the prestigious Red Dot "Best of the Best" Award, as well as the iF Design Award 2017.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.02.2019
  Xiaomi Mi Ultra Projector(Buy Here) - http://bit.ly/2DjuHuS.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.09.2017
  Xiaomi Mi5s е резултат на нашата бескрајна потрага по иновации. Го забрзува напред најновиот Qualcomm Snapdragon процесор...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.09.2017
  Со само едно копче на нашиот далечински управувач или апликацијата Mi Drone испратете го беспилотното летало...
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи